Świebodzice: Happening Rowerowy

W Świebodzicach, jak co roku w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, odbył się Happening Rowerowy. Impreza ta ma na celu promocję alternatywnych środków komunikacji, ochrony środowiska i sportu.

Pogoda szczególnie dopisała zgromadzonym przed ratuszem rowerzystom, zarówno dzieciakom, jak i dorosłym, którzy na znak zastępcy burmistrza Krystiana Wołoszyna ruszyli w trasę wokół centrum miasta. Bezpieczeństwa pilnowali Straż Miejska oraz ambulans pogotowia.

Uczestnicy imprezy mogli skorzystać z licznych atrakcji, w tym z quizów i konkursów o transporcie, bezpiecznym poruszaniu się i pierwszej pomocy. Dla dzieciaków zorganizowano zabawy z Klaunem i Smokiem, znakowanie rowerów przez Wydział Ruchu Drogowego KPP w Świdnicy, pokaz taekwondo i „koło fortuny” w Dolnośląskim Zespole Parków Krajobrazowych. Można było także spróbować sił w zawodach na rowerach stacjonarnych oraz slalomie rowerowym. Zaprezentowały się również dwie szkółki kolarskie: LKKS „Górnik” Wałbrzych i „Trójka”, działająca przy SP 3.

Na maluchy czekała niespodzianka – przejażdżka „złotym autobusem” szlakiem świebodzkich zabytków.

Wydarzenie zorganizował Wydział Promocji, Informacji i Współpracy Zagranicznej UM.

Patronat objął Burmistrz Miasta Bogdan Kożuchowicz, partnerem był ZGK Świebodzice Sp. z o.o.