Świebodzice. Jubileusz polsko-niemieckiej przyjaźni

W dniach 15-16 października Urząd Miasta w Świebodzicach bedzie obchodzić jubileusz 20-lecia zawarcia przez gminę umowy partnerskiej z niemieckim miastem Waldbröl. Temu znaczącemu wydarzeniu towarzyszyć będą także wydarzenia kulturalne – wystawa fotograficzna w Miejskim Domu Kultury oraz wystawa filatelistyczna „65 lat Młodzieżowego Ruchu Filatelistycznego w Świebodzicach”, którą przygotowuje Polski Związek Filatelistów Koło nr 1 w Świebodzicach.

 

Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających przez cztery dni – od piątku, 14 października, do poniedziałku, 17 października, w godzinach 12:00-17:00.

Uroczyste otwarcie wystawy zaplanowano w piątek o godz. 11:00, w sali wystawienniczej dworca PKP, Plac Dworcowy 1. Na ekspozycji zgromadzono interesujące i unikatowe eksponaty, nawiązujące nie tylko do tematu wiodącego, czyli rocznicy powstania ruchu młodzieżowego w naszym mieście, ale także do obchodzonej w bieżącym roku 1050. rocznicy Chrztu Polski.

Filateliści przygotowali jak zawsze przy takich okazjach, okolicznościowe datowniki oraz medal. Pojawiają się na nich motywy, nawiązujące do jubileuszowych wydarzeń – ławeczka przyjaźni, która symbolizuje partnerstwo Świebodzic i Waldbröl, a także budynek Szkoły Podstawowej nr 3, w której w latach 60-tych zawiązała się sekcja młodzieżowa filatelistów.