Świebodzice. Oddają – i pomagają

Miasto wielokrotnie wyróżnia się na tle innych w regionie pod względem ilości osób, oddających krew. Liczne zbiórki organizowane w ciągu roku pokazują, że na krwiodawców zawsze można liczyć. Tym razem Klub Honorowych Dawców Krwi w Świebodzicach organizuje konkurs dla osób oddających krew pod hasłem: „Świebodzice oddają – Świebodzice pomagają”. Honorowy Patronat nad konkursem objął burmistrz Bogdan Kożuchowicz.

– Celem konkursu jest profilaktyka zdrowotna, wspieranie zadań promujących zdrowy styl życia na rzecz mieszkańców Świebodzic oraz krzewienie idei honorowego krwiodawstwa. Konkurs zorganizowany został z czystego ludzkiego odruchu, chęci podziękowania za dar życia – mówi Katarzyna Młynarkiewicz, prezes świebodzickiego HDK.

Przez cały rok, podczas organizowanych w mieście zbiórek, krwiodawcy będą zbierać specjalne naklejki, wydawane podczas każdej zbiórki. Panie muszą zebrać minimum 4, a panowie 6 naklejek. Na ostatniej akcji poboru krwi, która odbędzie się w grudniu, zostaną rozlosowane nagrody, ale warunkiem uczestnictwa w losowaniu będzie okazanie zebranych naklejek.

– Mamy nadzieję, że może to zachęcić kolejne osoby do przyłączenia się do zaszczytnego grona ludzi, pomagających innym – dodaje Katarzyna Młynarkiewicz.

Najbliższa zbiórka krwi już w niedzielę, 15 stycznia, podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.