Świebodzice. Organizacje dostały dotacje

Blisko 665 tys. złotych z budżetu gminy Świebodzice trafi w tym roku do organizacji, klubów i stowarzyszeń, działających w mieście. Rozstrzygnięto właśnie drugi etap otwartego konkursu na realizację projektów z zakresu ochrony zdrowia, upowszechniania sportu, kultury i dziedzictwa narodowego czy edukacji.

Najwięcej wniosków od organizacji dotyczy działań związanych z propagowaniem sportu i rekreacji wśród dzieci i młodzieży. Największym beneficjentem tych środków, jak co roku, jest największy klub sportowy w mieście – MKS Victoria Świebodzice, która dostanie w 2017 roku 370.000 złotych. Swoją działalność związaną z popularyzacją różnych dyscyplin sportowych będzie także kontynuować Stowarzyszenie Bona Fide, które kolejny rok będzie prowadzić Szkółkę Kolarską „Trójka” przy SP 3, czy zajęcia z kickboxingu pod okiem Mistrza Świata Mariusza Cieślińskiego.

Miłośników kolarstwa z pewnością ucieszy fakt, że do Świebodzic powraca Memoriał im. Pawła Sosika. LKS Górnik Wałbrzych wystąpił o dotację i na organizację wyścigu otrzyma z budżetu gminy 15.000 złotych.

Miasto wspiera także łuczników – UKS Ameoli otrzyma na organizację zawodów i szkoleń 10.000 złotych, a także zdolnych pływaków z KS Rekin czy UKS Volley King, które prowadzi w Świebodzicach szkółkę siatkarską.

Dofinansowanie otrzymały także liczne projekty związane z popularyzacją kultury i dziedzictwa narodowego, wśród nich znalazło się nowe przedsięwzięcie – „Świebodzicki Dzień Akceptacji i Zrozumienia”, którego organizatorem będzie działająca przy Zespole Szkół Specjalnych Wypożyczalnia Centrum.