Świebodzice. Przywitaliśmy Nowy Rok

Setki mieszkańców naszego miasta bawiły się na sylwestrowej zabawie, zorganizowanej w Rynku przez Burmistrza Miasta Bogdana Kożuchowicza. Świebodziczanie przywitali Nowy Rok w blasku rozświetlających niebo fajerwerków i radosnej atmosferze.

 

Zabawa rozpoczęła się o godz. 22:00, przy dźwiękach muzyki serwowanej przez zespół Capone Band wszyscy oczekiwali na ten najważniejszy moment, czyli północ.

 

Tuż przed godziną 0:00 przed ratuszem pojawił się burmistrz Bogdan Kożuchowicz wraz z małżonką, by tradycyjnie – tak, jak dzieje się to od wielu lat – powitać Nowy Rok wraz z mieszkańcami miasta. Nie zabrakło także przedstawicieli Rady Miejskiej, w osobach radnych: Teresy Małeckiej, Dariusza Błaszczyka i Marka Gąsiora. Nowy Rok witał z mieszkańcami także prezes OSiR Świebodzice Sp. z o.o. Janusz Zieliński.

 

– Kochani, dziękuję Wam za 2016 rok, to był dobry rok dla miasta i mam nadzieję, że także dla Państwa. Życzę wszystkim udanego 2017 roku, niech obfituje w same dobre wydarzenia, pomyślność, zdrowie i dostatek – gdy zabrzmiały życzenia do burmistrza Bogdana Kożuchowicza, wybiła północ, wystrzeliły korki szampanów, a wszyscy zebrani złożyli sobie noworoczne życzenia.

Mieszkańcy raczyli się także symboliczną lampkę szampana od władz miejskich.

 

Zabawa obfitowała w wiele atrakcji, były konkursy, karaoke, a także nauka tańca pod okiem profesjonalnego instruktora. Pogoda sprzyjała bawiącym się pod gołym niebem, humory także dopisywały; impreza była bezpieczna i profesjonalnie zorganizowana.