Świebodzice. Siódmy inwestor w podstrefie

Świebodzicka firma Defalin Group dołączyła do podmiotów, które zdecydowały się na działalność w Podstrefie Świebodzice Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest-Park”. Gmina Świebodzice rozstrzygnęła właśnie przetarg na sprzedaż ponad 3 hektarów gruntu.

Pierwsza produkcja w nowym zakładzie ma ruszyć w przyszłym roku. Docelowo zakład z ul. Towarowej przeniesie się całkowicie z produkcją do 2021 roku.

– Do grona inwestorów w Podstrefie dołączyła kolejna, rodzima firma – mówi Bogdan Kożuchowicz, burmistrz Świebodzic. – Defalin jest przedsiębiorstwem o długoletniej tradycji, które dynamicznie się rozwija, dlatego tym bardziej cieszy fakt, że firma postanowiła ten rozwój kontynuować w swoim rodzinnym mieście.

Nowy podmiot specjalnej strefy ekonomicznej jest producentem sznurków rolniczych oraz taśm polipropylenowych. Istnieje na rynku od ponad 100 lat – od 1911 roku jako Mechaniczna Fabryka Lin i Powrozów, dziś, będąc firmą Defalin Group, kontynuuje zapoczątkowaną w tamtych czasach produkcję wyrobów powroźniczych. Obecnie ma wiodącą pozycję na rynku krajowym i zagranicznym produktów opakowaniowych dla rolnictwa oraz przemysłu.

W świebodzickiej podstrefie Podstrefie działają już następujące firmy: Kelvion (dawna GEA), Vasco-Tech, Droper Logistic, Enwar, Segepo, ISOPAK. Do sprzedania pozostał jeszcze nieco ponad hektar gruntu. Przetarg na działkę zostanie ogłoszony wkrótce.