Świebodzice. Trenuj z Mistrzem Świata

Mariusz Cieśliński to wielokrotny zdobywca tytułu Mistrza Świata m. in. w muay thai, lowkick, savate, posiadacz wielu złotych i srebrnych medali w międzynarodowych zawodach w kickboxing fullcontact i pierwszy Polak, który zdobył tytuł zawodowego mistrza świata w boksie tajskim. Teraz sportowiec otworzył swój nowy klub sportowy– K.O Gym w Świebodzicach. Może tu trenować każdy, kto chce spróbować przygodę z muay thai lub kickboxingiem. Dzieci do lat 10 trenują bezpłatnie.

 

– Panie Mariuszu, zdobył Pan wiele trofeów i tytułów Mistrza Świata. To, co Pan zrobił tu, w mieście – to też jest mistrzostwo świata – gratulował burmistrz Bogdan Kożuchowicz.

Lokal przy ul. Słowackiego był kiedyś sklepem z farbami. Niepozorne pomieszczenia zamieniły się w klub niczym z amerykańskiego filmu: prawdziwy ring, trofea i plakaty na ścianach, stylowe oświetlenie i wyjątkowy klimat.

Na otwarciu klubu we wtorek, 4 października, oprócz przyjaciół i najbliższych, pojawili się również burmistrz Bogdan Kożuchowicz, zastępca Krystian Wołoszyn, przewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Kwadrans, Maciej Więcek ze Stowarzyszenia Bona Fide, a także ekipa z OSiR Świebodzice Sp. z o.o., gdzie przez wiele lat trenowali sportowcy.

 

– Dziękuję wszystkim, którzy pomogli mi stworzyć to miejsce, mam nadzieję, że będzie się tu „działo” – dziękował Cieśliński.

W K.O. Gym trenuje około 50 osób, 15 zawodników regularnie startuje w zawodach ogólnopolskich i międzynarodowych.