Świebodzice. Więcej mieszkań socjalnych

Pod koniec lutego planowane było złożenie przez Gminę Świebodzice wniosku na dofinansowanie remontu i przygotowania mieszkań socjalnych. Pojawiła się jednak szansa, że będzie można ich zrobić więcej, dlatego zapadła decyzja, by wstrzymać się z aplikowaniem i przygotować większy projekt.

– W budżecie Gminy Świebodzice są zabezpieczone środki na mieszkania socjalne, to 1,3 mln złotych. Jest to duża kwota, za którą można przygotować około 10 takich mieszkań – wyjaśnia Marzena Korona-Kruk, Kierownik Wydziału Funduszy Zewnętrznych UM w Świebodzicach. – Dlatego burmistrz Bogdan Kożuchowicz podjął decyzję, by powiększyć projekt i złożyć aplikację w sierpniu lub we wrześniu 2017 r., po ogłoszeniu drugiego naboru.

Opracowanie jednego, dużego projektu jest efektywniejsze, także z punktu widzenia przygotowania przetargu. We wstępnej wersji, Gmina Świebodzice miała przygotowany projekt na 4 mieszkania socjalne. Przesunięcie aplikowanie o środki pozwoli na przygotowanie co najmniej dwukrotnie więcej tak potrzebnych w mieście tego typu lokali.