Świebodzice. Wielka dostawa misiów

W poniedziałkowy poranek samochód wyładowany po dach kolorowymi pluszakami wyruszył do wrocławskiej kliniki dla dzieci, by zawieźć im morze serdeczności i pozytywnej energii od mieszkańców Świebodzic. Akcja „Podaruj misia”, zorganizowana przez Publiczny Zespół Szkół Integracyjnych w Świebodzicach, przerosła oczekiwania organizatorów. Misie dla chorych dzieci przekazywali mieszkańcy całego miasta, uczniowie świebodzickich szkół, a także burmistrz Bogdan Kożuchowicz i pracownicy magistratu.

 

Wzruszające podsumowanie akcji odbyło się w szkolnym holu w piątek, 25 listopada.

– Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyłączyli się do naszej akcji, szczególnie panu burmistrzowi, bo od momentu, gdy wsparł akcję, ruszyła lawina i jej efekty widzimy dzisiaj – mówiła Agnieszka Różycka, pomysłodawczyni akcji. Wraz z drugą nauczycielką, Justyną Gąsior, zainicjowała zbiórkę na swoich profilach społecznościowych.

Efektem jest 390 pluszaków, które 28 listopada pojechały do dzieci. Do prezentów dołączony jest album ze zdjęciami darczyńców.

 

– Każdy z Was, kochani, podarował nie tylko przytulankę, ale dał też cząstkę swojego serduszka, dziękuję za tę piękną akcję, do której z pewnością wszyscy przyłączyli się z wielką radością – mówił podczas uroczystości burmistrz Bogdan Kożuchowicz.

 

Zbiórka pluszaków miała jeszcze jeden wymiar – dedykowana była pamięci dzielnego pacjenta Przylądka Nadziei i ucznia szkoły, Piotrka Różyckiego.