Szczyrk Mountain Resort

 

Już od piątku, 22 grudnia, od godziny 8.30 narciarze będą mogli zobaczyć na własne oczy zmiany jakie zaszły w dawnym Szczyrkowskim Ośrodku Narciarskim.

Nowoczesna infrastruktura – 3 koleje linowe, nowe serce ośrodka w lokalizacji Szczyrk Gondola oraz szusowanie bo poszerzonych i wyprofilowanych trasach – tak w najbliższy piątek zaprezentuje się ośrodek gościom. Jazda dzienna będzie trwała od 8.30 do 16.00.

Do dyspozycji narciarzy oddajemy 10-osobową kolej gondolową z nowej lokalizacji Szczyrk Gondola na Halę Skrzyczeńską oraz dwie koleje 6-osobowe z Soliska na Halę Skrzyczeńską oraz na Wierch Pośredni.

Od 22.12 uruchomione będą 3 trasy niebieskie o łącznej długości ponad 6 km. Trasa nr 3, trasa nr 4/4a oraz nowa trasa nr 10 która połączyła Wierch Pośredni z Soliskiem. W okresie świątecznym uruchamiane będą kolejne trasy czerwone, 1 oraz 7.

Dodatkowo przy dolnej stacji kolei gondolowej w piątek będzie można skorzystać z jazd testowych samochodami marki Volvo, a towarzystwa narciarzom dotrzyma radio Zet, które zawita do Szczyrku ze Świątecznym Konwojem i będzie rozdawać prezenty.

Szczyrk Mountain Resort jest jednym z największych ośrodków narciarskich w Polsce. Zlokalizowany w Beskidzie Śląskim na zboczach szczytów Małe Skrzyczne 1211 m n.p.m. i Wierch Pośredni 1000 m n.p.m. Jest doskonałą propozycją dla turystów z aglomeracji Śląskiej i Małopolskiej, jak i południowych sąsiadów z Czech i Słowacji.

Ośrodek posiada przeszło 23 km zróżnicowanych tras zjazdowych (w tym 5 km oświetlonych) co sprawia, że każdy fan białego szaleństwa znajdzie tutaj coś dla siebie. Od sezonu 2017 dzięki współpracy z Centralnym Ośrodkiem Sportu i Beskid Sport Arena klienci ośrodków mogą korzystać ze wspólnego skipassu na 40 km zróżnicowanych tras.

Szczyrk Mountain Resort jest obecnie po pierwszym etapie modernizacji i od sezonu 2017 dysponuje nową 10-osobową koleją gondolową oraz dwoma 6-osobowymi kolejami kanapowymi. Ośrodek obsługuje również sześć wyciągów orczykowych. Wybudowany całkiem nowy system naśnieżania z dużym zbiornikiem o pojemności 100 000 m3 na Hali Skrzyczeńskiej zasila w wodę 230 lanc i armatek śnieżnych. Modyfikacjom zostały poddane również trasy zjazdowe, dzięki poszerzeniu i wyprofilowaniu korzystanie z nich jest teraz bardziej komfortowe.

Dolne stacje kolei zlokalizowane są po lewej stronie, wzdłuż drogi biegnącej w kierunku Wisły. Dojazd komunikacją miejską możliwy jest z Bielska-Białej. Po mieście między stacjami narciarskimi kursują co 15 minut darmowe skibusy. Korzystać z nich mogą narciarze, mieszkańcy i turyści. Szczegółowy rozkład jazdy dostępny jest na stronie ośrodka.

Przy dolnej stacji 10-osobowej godnoli znajduje się duży budynek wielofunkcyjny z kasami, infocentrum oraz wypożyczalnią sprzętu, sklepem i przechowalnią. Do dyspozycji gości ośrodek oddaje bar Apres Ski oraz Bistro. Przy stacjach Szczyrk-Gondola i w Czyrnej zlokalizowane są darmowe parkingi na łącznie 1300 samochodów. Prywatne parkingi funkcjonują przy stacji Szczyrk-Solisko gdzie znajduje się pętla skibusa. Na Hali Skrzyczeńskiej działa dużurka GOPR.

Liczba kolei i wyciągów: łącznie 9, w tym gondola 10-osobowa, dwa krzesła 6-osobowe, 6 orczyków.

Liczba tras: łącznie 17, w tym 11 niebieskich, 5 czerwonych, 1 czarna.

Długość w km: łącznie 23 km, w tym 15,5 km niebieskich, 5,2 km czerwonych, 1,5 km czarna.

2 trasy oświetlone (nr 1, 3,) o łącznej długości prawie 5 km – z nowoczesnym systemem oświetlenia, trasa 1- Sportowa czerwona, trasa 3 – Szczyrkowska niebieska.

Trasy wieczorne na trasie Hala Skrzyczeńska – Szczyrk Gondola obsługiwane przez kolej gondolową.

Najdłuższa trasa: nr 3 od Skrzycznego do Szczyrk Gondola – 4,9 km.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd