Dzień Działkowca 2017

10 września na Placu Bartosza Głowackiego w Tarnobrzegu wielkie święto wszystkich działkowców. Część oficjalna obchodów zaplanowana jest na godz.14.00. Podczas uroczystości najwyższymi odznaczeniami Polskiego Związku Działkowców zostaną uhonorowani najbardziej zasłużeni Działkowcy i Przyjaciele Związku.

Zostaną również wręczone nagrody w corocznych konkursach organizowanych przez Okręgowy Zarząd Podkarpacki, Delegaturę Tarnobrzeg o Puchar Starosty Powiatu Tarnobrzeg oraz o Puchar Prezydenta Miasta Tarnobrzega na Wzorowe działki Wzorowy Ogród 2017r.

Już od godz.10.00 będą prezentować się z wystawą plonów Ogrody Działowe z terenu miasta Tarnobrzega oraz sąsiednich gmin.

 

Zapraszamy wszystkich Działkowców i Mieszkańców na stoiska wystawiennicze z bylinami, roślinami ozdobnymi, wikliną, miodem, rękodziełem oraz na wystawę obrazów Tarnobrzeżanki Małgorzaty Wójtowicz .

Zapraszamy na stoisko z projektami ogrodów przydomowych, działkowych młodej, ambitnej architekt krajobrazu gdzie będzie można skorzystać z porad projektów i aranżacji ogródków, tarasów i balkonów. Dla dzieci będą zaś słodkości i zabawy.

Oprawę artystyczną zapewnią występy zespołów Ocicanki z Ocic i Perełki z Żupawy, a Koła Gospodyń Wiejskich z Gorzyc, Sokolnik, Orlisk, Motycza Poduchownego, Stowarzyszenia Razem dla Wrzaw i działkowcy z ROD Raj Gorzyce wraz z szefami kuchni przyrządzą przysmak ogrodnika, czyli wyborny gulasz gorzycki.

Wspólne gotowanie ponad 350 litrów przysmaku ogrodnika od godziny 10.00, a na degustację wszystkich gości, działkowców i mieszkańców zapraszamy po części oficjalnej.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd