Minister środowiska ocenia koszty eksploatacji

 

Jak ocenia minister środowiska Henryk Kowalczyk, zaczynamy budować na dużą skalę domy drewniane. Ich koszt budowy będzie taki sam lub nawet niższy niż w przypadku domów murowanych, jednak koszty eksploatacji będą mniejsze.

– Z tym tematem wiąże się wiele mitów np., że budowanie i utrzymanie domów drewnianych jest drogie, a same budynki są łatwopalne. Budownictwo drewniane nie jest droższe od murowanego. Jego zaletą jest też krótki czas realizacji inwestycji. Budowa domu z drewna zwykle trwa około 3 do 5 miesięcy i jest możliwa niemal o każdej porze roku. Na rynku jest wiele firm, które specjalizują się w budownictwie drewnianym. Firm, które mogłyby budować domy z drewna na dużą skalę jest kilkanaście – przekonuje minister środowiska.

Jak podkreśla Kowalczyk, domy drewnianeekologiczne i energooszczędne. Mieszkanie w domu z drewna ma być również bardziej ekonomiczne w dłuższej perspektywie czasu, ponieważ jego koszty utrzymania są znacznie niższe w porównaniu do domów zbudowanych w technologii tradycyjnej.

Źródło: