Na rynek polski trafi 51 samochodów modelu

 

Z Salonu w Białymstoku wyjechał pierwszy w Polsce Jeep Grand Cherokee Trackhawk. Łącznie na rynek polski trafi 51 samochodów tego modelu, z 300, wyprodukowanych dla całej Europy.

– Jeśli czujesz, że w Twoich żyłach zamiast krwi płynie adrenalina, to jesteś osobą, która dobrze będzie czuła się za kierownicą tego samochodu – zachęca kierownik salonu Auto Fus Group Białystok Sławomir Daniluk, przekazując kluczyki pierwszemu nabywcy Jeepa Grand Cherokee Trackhawk w Polsce.

infoplanet wydarzenia technologia pierwszy w Polsce Jeep Trackhawk wnetrze

Pod maską modelu znajduje się silnik V8 o mocy 700 KM wyposażony w kompresor, który dorównuje osiągom samochodów sportowych. Przyspieszenie Jeepa Grand Cherokee Trackhawk wynosi 3,7 sekundy od 0 do 100 km/h, a prędkość maksymalna – 290 km/h. Model korzysta również z sportowego układu hamulcowego Brembo, pięciu trybów jazdy (z opcją torową), system wspomagający start „launch control” oraz system infotainment, który pozwala na korzystanie z multimedialnej rozrywki, analizę danych z jazdy i konfigurację samochodu w czasie rzeczywistym.

– To wyjątkowy samochód o uniwersalnym charakterze. Świetnie sprawdzi się, jako samochód rodzinny czy do prowadzenia spraw zawodowych, ale jest to oczywiście samochód sportowy, znakomity także do dłuższych wyjazdów – mówi Daniluk. – Co ciekawe, ten model wzbudza silne emocje wśród pań. Ogólnie w ostatnich latach kobiety kupują dużo samochodów typu SUV – dodaje.

Źródło: