Chętnie korzystamy z bankowości cyfrowej

 

Z badania Deloitte wynika, że Polska należy do krajów, które zasługują na miano lidera bankowości cyfrowej.

– Dziś mało która instytucja finansowa nie opiera swojej strategii na cyfryzacji. Postanowiliśmy więc sprawdzić, kto naprawdę zasługuje na tytuł cyfrowego lidera, czyli banku oferującego klientom użyteczne i istotne z ich punktu widzenia funkcjonalności. To największe badanie kanałów cyfrowych, jakie kiedykolwiek przeprowadzono – relacjonuje Grzegorz Cimochowski, partner z firmy Deloitte.

Badanie przeprowadzono w 238 bankach i 10 fin-techach, które oferowały usługi bankowe w 38 krajach Europy i Bliskiego Wschodu, w tym 15 polskich. Jak stwierdzono, Polska – obok jak Rosji, Hiszpanii, Szwajcarii czy Turcji – zalicza się do cyfrowych liderów. Tuż za tą grupą znajdują się Czechy, Finlandia, Francja, Norwegia i RPA, a dopiero za nimi: Niemcy, Wielka Brytania, Izrael, Islandia, Irlandia, Łotwa, Słowenia i choćby Arabia Saudyjska.

Oznacza to, iż preferujemy korzystanie z usług banków online, jednak nie jest to jednoznaczne z faktem, że dostęp bankowości internetowej jest powszechny i szeroki.

– Można powiedzieć, że Polska jest liderem cyfrowym, ale polskie banki są pod tym względem zróżnicowane – ocenił uczestniczący w badaniu Daniel Majewski.

Źródło: