Prestiżowa nagroda za gorący trend technologiczny

 

Polska jednostka rozwojowo-badawcza Samsung Research Institute we współpracy z University of Edinburgh w Wielkiej Brytanii zdobyła pierwsze miejsce podczas corocznych Międzynarodowych Warsztatów Tłumaczeń Języka Mówionego. W efekcie może pochwalić się prestiżową nagrodą za opracowanie w dziedzinie sztucznej inteligencji, która stanowi ostatnio gorący trend technologiczny.

Międzynarodowe Warsztaty Tłumaczeń Języka Mówionego prezentuje co roku dopuszczalne zestawy danych szkoleniowych i ocenia złożone wnioski testowe za pomocą automatycznych mierników. W tym roku innowacyjne projekty miały dotyczyć tłumaczeń maszynowych i tłumaczeń mowy. Samsung Research Institute Poland stworzył technologię, która zwalczyłaby problem tłumaczeń na wiele języków przy braku zasobów danych, czasu i środków finansowych przy tłumaczeniach na wiele języków. Polskie centrum badawcze Samsung zwyciężyło na tych prestiżowych warsztatach już po raz drugi z rzędu.

Samsung jest globalnym liderem w dziedzinie prac rozwojowych w dziedzinie sztucznej inteligencji i związanych z nią technologii, co potwierdzają liczne osiągnięcia w prestiżowych konkursach. Będziemy nadal wdrażać przełomowe technologie w dziedzinie sztucznej inteligencji w naszych produktach i usługach – skomentował Seunghwan Cho, wiceszef Samsung Research.

Źródło: Informacja z serwisu infoWire.pl

kup artykuly platne