W dyskusji zachwalał auta elektryczne

 


  • Na szczycie klimatycznym ONZ w Katowicach pojawił się Arnold Schwarzenegger

  • Trzeciego dnia COP24 spotkał się z prezydentem Andrzejem Dudą

  • Podczas debat o elektromobilności zachwalał samochody przerobione na elektryczne

Na szczycie klimatycznym ONZ w Katowicach pojawił się Arnold Schwarzenegger. We wtorek – trzeciego dnia COP24 – aktor, kulturysta, były gubernator Kalifornii i aktywista w sprawach zmian klimatu spotkał się z prezydentem Andrzejem Dudą. Tematu spotkania polityków nie ujawniono.

infoplanet wydarzenia technologia Schwarzenegger na szczycie klimatycznym post

Arnold Schwarzenegger zaznaczył również swój aktywny udział w czasie dyskusji toczonych a szczycie klimatycznym ONZ w Katowicach. Podczas debat o elektromobilności zachwalał swoje samochody, które zostały przerobione z silników spalinowych na elektryczne.

– Elektryczny hummer jest moim ulubionym. Wcześniej miał 225 koni mechanicznych, teraz ma 500 koni mechanicznych, a leci... To nie pojazd nie zanieczyszcza, wewnątrz pojazdu jest prawdziwa technologia – opowiadał Schwarzenegger.

Były gubernator Kalifornii zaapelował również do innych członków zgromadzenia COP24.

– Błagam was, by lokalni liderzy, działacze pojawili się na kolejnym szczycie COP25, bo Ameryka to coś więcej niż jeden lider w Waszyngtonie, który jest przeciwny zmianom. Co roku 7 mln osób umiera z powodu zanieczyszczeń. Musimy to powstrzymać i my to już robimy. I’ll be back – zakończył przemówenie słynnym cytatem z „Terminatora” Schwarzenegger.

kup artykuly platne