Sklep internetowy oferuje nowe rozwiązania

 

Sklep internetowy oferujący soczewki kontaktowe Szkla.com wprowadził na rynek sprzedaży nowe rozwiązania – Soczewkomaty. Urządzenia pozwalają kupić szkła kontaktowe w ponad 350 rodzajach wielu znanych producentów o różnej mocy: od -0.75 do -8.00 i akcesoria do ich użytkowania bez wizyt w salonie optycznym, czekania na dostawę i w cenach zbliżonych do proponowanych przez sklepy internetowe. Pierwsze takie automaty z soczewkami kontaktowymi pojawiły się na rynku w ubiegłym roku. Obecnie są dostępne w 37 lokalizacjach w całym kraju, w tym w Warszawie, Krakowie, Rzeszowie, Wrocławiu, Poznaniu i Gdańsku.

– Na rynku nie było maszyny, która spełniałaby w pełni nasze wymagania dotyczące tego kanału sprzedaży. Zbudowaliśmy więc ją od podstaw sami. Szkic powstał na kartce papieru. To jedyna tego typu maszyna na świecie. Urządzenie zostało wymyślone, zaprojektowane i wyprodukowane w Polsce – mówi współzałożyciel i prezes spółki Szkla.com Mateusz Matula.

Sieć soczewkomatów dynamicznie się rozwija. Do końca roku ma być ich około 80, a w 2020 roku – kolejnych 150. Innowacyjność maszyn polega na zastosowaniu zupełnie nowej metody magazynowania i wydawania, wykorzystującej półki połączone z inteligentnym ramieniem. Urządzenie zapewnia cyfrową weryfikację poprawności transakcji, a jego praca jest zdalnie monitorowana przez zinformatyzowany system centralny.

– Jesteśmy w trakcie projektowania urządzenia outdoor’owego, odpornego na warunki pogodowe i dostosowanego do lokalizowania go na zewnątrz – zapowiada kierownik projektu Soczewkomaty Karol Kożusznik.

kup artykuly platne