Marka umocniła swój legendarny status

 

Marka Jeep zdobyła najwyższe laury w prestiżowym plebiscycie specjalistycznego magazynu o SUV-ach i 4x4 OFF ROAD, w którym głosują niemieccy czytelnicy. O tytuły walczyła z 174 modelami w 13 kategoriach. Batalia okazała się skuteczna – Jeep został wyróżniony dwoma pierwszymi miejscami w najcenniejszych kategoriach.

Tytuł „Samochód Terenowy” w kategorii A piąty raz z rzędy zdobył kultowy Jeep Wrangler, zyskując 29,4% głosów czytelników. Ten sam model, będący czwartą generacją oryginalnego samochodu terenowego, wygrał również po raz pierwszy nagrodę czytelników OFF ROAD i drugie miejsce w kategorii „Nowość” dla najlepszych samochodów importowanych. Decyzja ta jest o tyle zaskakująca, że samochód nie pojawił się jeszcze na europejskim rynku.

Tytuł najlepszego samochodu w kategorii „Kompaktowy SUV " kategorii C uzyskał natomiast czwarty rok z rzędu Jeep Renegade z 16,8% głosów. Jeep ten, z uwagi na swój niepowtarzalny design i wiodące w tym segmencie możliwości 4x4 – był faworytem czytelników OFF ROAD. Jak zauważa producent, to osiągnięcie szczególnie imponujące, ponieważ Jeep Renegade to pierwszy model w historii marki z SUV-ów kompaktowych.

Plebiscyt OFF ROAD potwierdził również wysoką pozycję flagowego Jeepa Grand Cherokee, który zyskał drugie miejsce w kategorii „Luksusowy Samochód Terenowy” kategorii B.

Źródło: