Dzień Otwarty oraz łyżwiarskie Mistrzostwa Polski

 

To już ostatnia prosta przed oficjalnym otwarciem największego i najnowocześniejszego obiektu łyżwiarskiego w naszym kraju. Budowa Areny Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim, jedynego w Polsce krytego toru do uprawiania łyżwiarstwa szybkiego, wkroczyła w ostatni etap, na który składają się drobne prace wykończeniowe, niezbędne testy oraz rozruch poszczególnych stref operacyjnych. I choć obiekt w pełni funkcjonalny będzie z końcem listopada, już za kilka dni Arena zostanie po raz pierwszy udostępniona mieszkańcom miasta i regionu.

W czwartek, 26 października, zapraszamy wszystkich tomaszowian na Dzień Otwarty, w trakcie którego, w godz. 17.00– 20.00, każdy chętny będzie mógł po raz pierwszy zwiedzić to wyjątkowe miejsce – jedyne w swoim rodzaju na sportowej mapie naszego kraju.

Natomiast między 27 a 29 października, Arena Lodowa zgromadzi najlepszych w Polsce łyżwiarzy szybkich, którzy zmierzą się w trzydniowych zawodach o Mistrzostwo Polski na dystansach. Szczegółowy harmonogram czempionatu zostanie potwierdzony i opublikowany w ciągu kilku najbliższych dni. Bezpłatne wejściówki na to wydarzenie będzie można odbierać w recepcji obiektu każdego dnia imprezy: w piątek od godziny 15.00, natomiast w sobotę i niedzielę od godziny 11.00. Ponieważ z organizacyjnego punktu widzenia wydarzenie to będzie miało charakter testowy, liczba kart wstępu na dany dzień zostanie ograniczona do kilkuset sztuk.

Powyższe wydarzenia będą dla mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego idealną okazją, by przekazać operatorowi Areny Lodowej oraz Polskiemu Związkowi Łyżwiarstwa Szybkiego swoje uwagi na temat funkcjonowania obiektu. Zapewniamy, że każda z nich zostanie dokładnie przeanalizowana i wzięta pod uwagę przed oficjalnym otwarciem toru, zaplanowanym na grudzień 2017 roku.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd