Plany wielkiej imprezy portowej

 

15 lutego 2018 roku Arena Toruń czwarty raz w swojej historii będzie gościć najlepszych lekkoatletów z całego świata podczas mityngu Copernicus Cup.

Decyzję o organizacji w Toruniu tej wielkiej imprezy sportowej oraz jej datę przekazał 16 października 2017 roku podczas konferencji w Hotelu Filmar jej dyrektor Krzysztof Wolsztyński. Zatem wiadomo już, że 4. Copernicus Cup (IAAF World Indoor Tour) odbędzie się 15 lutego 2018 roku w Arenie Toruń. Początek zawodów o godzinie 18.00.

W konferencji prasowej udział wzięły też gwiazdy polskiej lekkoatletyki: Angelika Cichocka, Kamila Lićwinko i Marcin Lewandowski, które zachęcały kibiców sportowych do wzięcia udziału w tym wydarzeniu, gwarantującym wielkie emocje. Zawodnicy zapewnili, że wystartują w lutym w Arenie Toruń.

Copernicus Cup od tego roku znajduje się – obok pięciu innych mityngów z Europy i USA – w prestiżowym cyklu IAAF World Indoor Tour, nazywanym zimowym odpowiednikiem Diamentowej Ligi. - IAAF narzuca nam pewne konkurencje, w 2018 roku będą to m.in. bieg na 800 metrów mężczyzn, czy skok wzwyż kobiet. My zrobimy wszystko, żeby wystartowała sama światowa czołówka. Przypomnę, że zwycięzcy IAAF World Indoor Tour, oprócz bonusu finansowego, otrzymają także „dziką kartę”, która uprawnia do udziału w halowych mistrzostwach świata w Birmingham, które odbędą się na początku marca przyszłego roku – powiedział Krzysztof Wolsztyński.

Również 16 października 2017 roku do sprzedaży trafiła pierwsza pula biletów, których ceny zaczynają się od 10 złotych.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd