Powstał muzyczny plac zabaw

 

W Ogrodzie Muzyków można już zapoznać się z jego główną atrakcją – muzycznym placem zabaw. Ogród Muzyków to teren pomiędzy ulicami Chopina i Bydgoską oraz Aleją 500-lecia. Trwające od jesieni 2017 roku prace remontowe zostały zakończone, trwa odbiór całości. Choć pogoda nie sprzyja spacerom, można już odwiedzić ten teren i zobaczyć zmiany.

Całość prac wykonała firma Hosta Group Sp. z o.o. z Grębocina. W Ogrodzie Muzyków pojawiła się zatem nowa nawierzchnia z kostki bazaltowej, płyty chodnikowe betonowe oraz wykonane z nich schody terenowe. Są także elementy małej architektury, jak ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery, budki lęgowe i poidełka dla ptaków. Cały skwer zyskał też nowe oświetlenie.

 

Muzyczny plac zabaw w Toruniu

Odnowiony został także pomnik Stanisława Moniuszki. Oprócz tego dodano do niego brakujące elementy – żeliwne słowiki. Poniżej przypominamy, jak pomnik kompozytora wyglądał pierwotnie. Jest to kopia fotografii wykonanej przez Jana Mełnickiego w dniu 21 maja 1923 roku, podczas odsłonięcia pomnika.

W ramach prac ogrodniczych wycięto drzewa, krzewy, w ich miejsce nasadzono nowe, wykonano trawnik. Ich efekt będzie dobrze widoczny wiosną, kiedy zieleń w pełni rozkwitnie.

 

Ogród Muzyków

Szczególną atrakcją, która powstała w Ogrodzie Muzyków, jest muzyczny plac zabaw, wyposażony w takie sprzęty, jak Grand Marimba, Congas, Tembos, Tubullar Bells, Harmony, Babel Drums itp.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd