Wspólne przeżycia podczas Mistrzostw Świata w Rosji

 

Już 14 czerwca rozpoczynają się Mistrzostwa Świata w Rosji. Dla miłośników piłki nożnej miasto przegotowało na tę okazję specjalną Strefę Kibica, dzięki której możliwe będzie wspólne oglądanie meczów polskiej drużyny i rozgrywki fazy pucharowej.

Powstanie Strefy Kibica zaplanowano na parkingu administracyjno-hotelowym przy Arenie Toruń 14 czerwca. Zostanie zamknięta po 14 dniach.

– Pomyśleliśmy, że warto byłoby znaleźć w Toruniu takie miejsce, gdzie mieszkańcy mogliby razem kibicować podczas Mistrzostw Świata w piłce nożnej w Rosji. Jak pamiętamy, poprzednia Strefa Kibica w Toruniu funkcjonowała w czasie Euro 2012 na terenie Jordanek. Ponieważ jest w Toruniu nowy obiekt sportowy – Hala Arena, właśnie tu przygotowujemy teraz miejsce spotkań kibiców i wspólnego oglądania meczów – powiedział prezydent Torunia Michał Zaleski.

W strefie kibica, zajmującej 500 m2, zostanie postawiony telebim o 30 m2, punkty małej gastronomii ze sprzedażą piwa niskoprocentowego, stoły do gry w piłkarzyki oraz golbox, a także zadaszona scena z nagłośnieniem, mieszcząca 999 osób (w tym 700 na miejscach siedzących). Przewidziano także specjalna strefę dla najmłodszych z animatorami, na czas, gdy rodzice będą śledzić przebieg meczu.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd