Sposób na pobudzenie lokalnej społeczności

 

We wrześniu w ramach projektu rewitalizacji odbędzie się w Tychach “Dzień Sąsiada”. Najbliższy 15 września na Osiedlu N. Dzień później sąsiedzka impreza odbędzie się na osiedlu H, a tydzień później (22 i 23) – na osiedlu O i Ł.

– Projekt zakłada organizację corocznej sąsiedzkiej imprezy międzypokoleniowej na poszczególnych obszarach rewitalizowanych. Chcemy zaktywizować oraz pobudzić lokalną społeczność, pomóc im w zawiązywaniu kontaktów z innymi mieszkańcami, promować wśród nich różne formy aktywności oraz wspierać oddolne inicjatywy na rzecz mieszkańców – mówi Magdalena Ziętek z wydziału Rozwoju Miasta i Funduszy Europejskich UM Tychy.

15 września w Szkole Podstawowej nr 35 od godz. 15.00–19.00 na mieszkańców będą czekały m.in.: Dmuchańce dla dzieci, Konkursy z nagrodami, Malowanie twarzy, zespół muzyczny Ślonsko ferajna, Animacje dla dzieci, wata cukrowa, kawa i ciasto.

Projekt będzie kontynuowany w kolejnych latach aż do 2020 roku. Rocznie na organizację Dnia Sąsiada przeznaczono 40 tys. złotych.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd