Tychy z nagrodą „Let the Stars Shine”

„Let the Stars Shine” – to konkurs organizowany przez 9 posłów Parlamentu Europejskiego polegający na wyborze 5 najlepszych zakończonych projektów współfinansowanych przez UE. Jednym z nich został wybrany tyski projekt szybkiej kolei regionalnej, który jako jeden z 45 projektów zostanie pokazany w przyszłym roku w Brukseli.

Celem europejskiego konkursu „Let the Stars Shine” zainicjowanego przez posła do Parlamentu Europejskiego Lamberta van Nistelrooija jest wyłonienie najlepszych projektów realizowanych w miastach z wykorzystaniem środków z Unii Europejskiej. Organizatorami konkursu „Let the Stars Shine” w województwie śląskim są poseł do Parlamentu Europejskiego dr Jan Olbrycht oraz Marszałek Województwa Śląskiego Wojciech Saługa.

 

Jak mówią sami organizatorzy, ideą konkursu jest odkrycie i pokazanie prawdziwych gwiazd – projektów, które są w najlepszy sposób wykorzystały fundusze europejskie. Nagrody zostały przyznane w pięciu kategoriach: rewitalizacja, transport publiczny, innowacje w miastach, zielone miasto, oraz aktywizacja społeczna.

Tychy otrzymały nagrodę w kategorii „transport publiczny” za projekt „Szybka kolej Regionalna Tychy-Dąbrowa Górnicza” – etap I Tychy Miasto-Katowice”. Nagrodę odebrał w Katowicach podczas uroczystej gali 20 listopada br. Andrzej Dziuba – prezydent Tychów. Tyski projekt jako jeden z 45 wybranych projektów zostanie zaprezentowany w przyszłym roku podczas wystawy w Brukseli.

Konkurs jest częścią XI Międzynarodowej Konferencji „Miasto 2017 – Zarządzanie Miastem” , która odbywa się w dniach 20–21 listopada w Międzynarodowym Centrum Kongresowym.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd