Tychy. Powstanie ścieżka rowerowa do Bierunia

Przetarg na opracowanie projektów budowlano-wykonawczych dla zadania pod nazwą „Rozbudowa ulicy Oświęcimskiej na odcinku od ul. Serdecznej w Tychach do ul. Homera w Bieruniu” został już ogłoszony przez MZUiM w Tychach. W ramach tej inwestycji, dzięki współpracy obu gmin, powstanie m.in. ścieżka rowerowa między Tychami a Bieruniem.

Tychy i Bieruń połączyły swoje siły i wspólnie zamierzają finansować inwestycję, której głównym punktem ma być nowa ścieżka rowerowa.

– Trasa dla cyklistów rozpoczynać się będzie w Tychach w okolicy ronda u zbiegu ulic Oświęcimskiej i Serdecznej, a kończyć na bieruńskim osiedlu Homera. W sumie powstaną prawie trzy kilometry drogi wiodącej wzdłuż ul. Oświęcimskiej. Wiem, że wielu wielbicieli dwóch kółek bardzo na tę drogę czeka – mówi z-ca prezydenta Tychów ds. infrastruktury Miłosz Stec.

 

Projekt będzie obejmował także przebudowę fragmentów ulicy Oświęcimskiej, budowę nowych sygnalizacji świetlnych, zatok autobusowych oraz zjazdów do posesji, a na całej długości ścieżki powstanie chodnik.

W połowie stycznia 2017 roku zostanie jasne, jaka firma zajmie się opracowaniem dokumentacji projektowej. Kompleksowy projekt powinien być gotowy do końca przyszłego roku. Szacowany koszt całej inwestycji to ok. 10 mln złotych.