Tychy. Rusza VIII tyski Jarmark Bożonarodzeniowy

Przystrojony świątecznymi ozdobami Plac Baczyńskiego, występy, pokazy, wielkie świąteczne gotowanie – już dziś rusza ósmy tyski Jarmark Bożonarodzeniowy. Liczne atrakcje, pokazy kulinarne, koncerty, a przede wszystkim niepowtarzalna atmosfera jarmarku, co roku przyciągają do Tychów mieszkańców z różnych stron województwa śląskiego.

Jarmark potrwa cztery dni, do 18 grudnia. Rozpoczną go w czwartek o 16.00 „Wielkie przygotowania do Świąt” w Fabryce Kultury, godzinę później zaplanowano gotowanie z restauracją „U Przewoźnika”. Na zakończenie pierwszego dnia jarmarku o 19:00 wystąpi tyska grupa God’s Property. Drugiego dnia o 15.00 Prym Art. zaprasza zwłaszcza najmłodszych mieszkańców miasta na „Pingwiny z mroźnej krainy”, o 16:20 koncert Stowarzyszenia Ognisk Artystycznych, a godzinę później koncert grupy Wiano. O 19:00 wystąpi Maleo Reggae Rockers, na zakończenie o 20.20 Fireshow w wykonaniu Teatru Ognia NAM-TARA.

Trzeciego dnia jarmarku po „Śląskich Jasełkach” w wykonaniu teatru Trip o 15.00, rozpocznie się Wielkie Świąteczne gotowanie(16.30), zakończone ok.19.10 świątecznym koncertem Sióstr Wajs. Godzinę później na jarmarkowej scenie wystąpi zespół Trubadurzy.

W niedzielę, od 14.30 na placu będą rozbrzmiewały kolędy- to przedsmak Tyskich Wieczorów Kolędowych. O 15:30 Pascal Brodnicki zaprosi zebranych na pokaz kulinarny. O godzinie 18:30 zostaną ogłoszone wyniki zwycięskich projektów w ramach  Tyskiego Banku Kultury. O 19.00 na scenie pojawią się gwiazdy wieczoru - muzycy Zakopower. Kilka minut wcześniej życzenia świąteczne wszystkim zebranym na Placu Baczyńskiego złoży prezydent Tychów. Tegoroczny jarmark zakończy Lasershow ok. godziny20.20.

Jarmark to także doskonała okazja do zrobienia świątecznych zakupów–- ozdoby świąteczne i choinkowe, bombki będzie można znaleźć w jarmarkowych domkach. Sprzedawane będą także wina, korzenne i miodowe piwa, miody pitne, aromatyczne wyroby wędliniarskie, pachnące pierniki, sycące sery, konfitury i czekolady, a także chleby i ciasta.

– Druga połowa grudnia to czas, w którym planujemy rodzinne spotkania i szykujemy się do Świąt Bożego Narodzenia. Występy muzyczne, gry i konkursy dla dzieci, pokazy kulinarne i wspólne gotowanie – będą doskonałą okazją do spotkań towarzyskich, do wspólnego świętowania. To czas radosnego oczekiwania i niepowtarzalnej atmosfery – warto go w pełni wykorzystać, dlatego zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w kolejnym już tyskim Jarmarku Bożonarodzeniowym – mówi Andrzej Dziuba – prezydent Tychów.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.