Tychy. V edycja Orszaku Trzech Króli!

6 stycznia ulicami naszego miasta przejdzie V Tyski Orszak Trzech Króli. Tego dnia Trzej Królowie poprowadzą wielobarwne orszaki do Betlejem. Monarchowie wyruszą w drogę konno i w lektyce.

Scenariusz Orszaku Trzech Króli w roku 2017 nawiązuje do prawd biblijnych o stworzeniu świata i o życiu pierwszych ludzi w raju. Wraz z Trzema Królami mieszkańcy miasta wyruszą w drogę historii Stworzenia, Życia i Zbawienia Świata. Mędrcy, pasterze narodów będą poszukiwać Króla Stworzenia, przypatrując się Stworzeniu Świata, Życiu Człowieka w Raju. Zobaczą upadek pierwszych ludzi i odwieczne zmagania Dobra ze Złem, ujrzą Chóry Anielskie, które będą wychwalać dzieła Pańskie, przejdą przez Bramę Anielską, która zaprowadzi ich do Jezusa, Zbawiciela Świata, Narodzonego w Żłóbku, któremu towarzyszyć będą ubodzy pasterze wraz ze swoimi zwierzętami.

 

Jak zawsze na trasie Orszaku organizatorzy przygotowali wiele niespodzianek i nowości. Tradycyjnie przed kościołem św. Marii Magdaleny, gdzie startuje Orszak, będzie można oglądać mini-zoo.

Organizatorzy zachęcają do udziału w tych największych ulicznych jasełkach i do wspólnego śpiewania kolęd, zapewniają śpiewniki, korony i pamiątkowe naklejki dla wszystkich uczestników imprezy. Dla dzieci są przygotowane specjalne stroje orszakowe, stroje pasterskie i anielskie, które w tym roku zostaną wypożyczone przed orszakiem wszystkim dzieciom biorącym udział w Orszaku.