Warszawa. 30 tysięcy do zdobycia na eko-projekty

Rusza II edycja Programu Grantowego ENERIS „Pomysły chroniące środowisko”. W jej ramach szkoły, kluby oraz organizacje non profit z 10 polskich regionów mogą zdobyć łącznie 30 tysięcy złotych na realizację pomysłów na poprawę stanu środowiska naturalnego. Najciekawsze pomysły zgłoszone w 10 wymienionych poniżej regionach otrzymają po 3 tysiące złotych za realizację. Co ważne, pomysły z poszczególnych regionów nie konkurują ze sobą.

W ubiegłym roku Program Grantowy zaangażował w prace na rzecz najbliższej okolicy niemal 4 tysiące osób. Już 30 kwietnia okaże się, z jakim odzewem spotkała się II edycja programu.

Zakładanie ogródków przyszkolnych, promowanie kompostowania, edukacja w zakresie zanieczyszczenia światłem i smogu, budowanie klombów osiedlowych i zielonej infrastruktury przyjaznej owadom czy kręcenie eko-filmów promujących postawy przyjazne naturze – to tylko część długiej listy pomysłów na eko-projekty, które już od czerwca mogą zostać zrealizowane w wybranych miejscowościach i gminach Pomorza, Ziemi Lubuskiej, Ziemi Sandomierskiej, Wielkopolski i Śląska.

W konkursie zgłaszać swoje pomysły mogą zarówno organizacje społeczne, jak i domy kultury, szkoły, świetlice i grupy nieformalne. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy wypełnić prosty formularz dostępny na stronie internetowej. Zgłoszenia można przesyłać od 8 marca do 30 kwietnia.

Do 9 czerwca jury złożone z przedstawicieli samorządów oraz ENERIS wybierze najlepsze eko-projekty. Tuż po ogłoszeniu wyników autorzy wyróżnionych pomysłów otrzymają fundusze na realizację swoich planów, na co mają czas do końca roku 2017.