Giga jaja w Bohemie Strefa Praga

 

Artystyczny Festiwal Wielkanocny w Bohemie Strefa Praga (ul. Szwedzka 20) odbędzie się 17 i 18 marca w godzinach od 10.00–17.00. To doskonałe miejsce, aby poczuć wiosenną atmosferę zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy i wziąć udział w malowaniu GIGA JAJ, obejrzeć wystawy strusich oraz awangardowych jajek, nauczyć się tworzyć palmy, uczestniczyć w warsztatach wyplatania koszyczków, a także pieczenia sękacza.

Będzie również okazją do zrobienia świątecznych zakupów (mimo zamkniętych sklepów) i spróbowania świątecznych wyrobów od lokalnych dostawców. Kupimy tutaj m.in., kolorowe ręcznie ozdabiane pisanki, bazie, różnobarwne wianki, a także całą masę przysmaków, w tym regionalne sery, wędliny i słodkie baby czy mazurki.

W ramach Festiwalu przewidziano dla prażan i warszawiaków liczne konkursy i warsztaty:


  • Konkurs wiedzy o Pradze: do wygrania 40 voucherów o wartości 50 zł każdy na zakupy podczas Artystycznego Festiwalu Wielkanocnego; więcej szczegółów na stronie internetowej wydarzenia (www.bohemapraga.pl/festiwal).

  • Konkurs Awangardowe Jajo, do którego zaproszeni są wszyscy młodzi i starsi prażanie oraz warszawiacy. Konkurs jest realizowany przez Dom Kultury Praga, który jest partnerem Festiwalu. Wystawa zebranych wszystkich jaj w ramach konkursu zostanie udostępniona odwiedzającym w dniu 17 i 18 marca. Wręczenie nagród 18 marca o godz. 12:00 podczas Festiwalu.

  • Konkurs na najpiękniejsze GIGA JAJA (10 sztuk), do którego zaproszone są okoliczne szkoły. Każda ze szkół na oczach odwiedzających będzie malowała maxi jajo o wysokości około 1,5 metra. Rozdanie nagród nastąpi 22 marca w biurze sprzedaży BOHEMA przy ul. Szwedzkiej 20.

Festiwal w Bohemie Strefa Praga to również okazja, by poza jarmarkiem świątecznym podziwiać zabytkowe elewacje budynków fabryki Polleny Uroda.


Źródło: Informacja przesłana przez samorząd