Pożegnalna impreza na Woli

 

Wakacje dobiegają końca w wraz z nimi kończy działalność park edukacyjno-rozrywkowy, który przez całe lato funkcjonował przy Urzędzie Dzielnicy Wola. Letnia strefa zabawy, rekreacji i relaksu dziennie obsługiwała ok. 700 osób. Impreza pożegnalna parku zaplanowane jest na niedzielę 27 sierpnia. 

Letni park edukacyjno-rozrywkowy znajdujący się na placu przy Urzędzie Dzielnicy Wola zainaugurował swoją działalność 7 lipca. Przez prawie 2 miesiące swojej działalności cieszył się ogromnym zainteresowaniem dzieci i młodzieży spędzającej wakacje w Warszawie, a także ich rodziców i opiekunów. 

– Nasz park okazał się ogromnym sukcesem i był bardzo ciekawą propozycją aktywnego spędzenia wolnego czasu na Woli – cieszy się Krzysztof Strzałkowski, Burmistrz Dzielnicy Wola. – Z naszych obliczeń wynika, że każdego tygodnia bawiło się w nim ponad 4 tys. dzieci i młodzieży z całej Warszawy, nie tylko z naszej dzielnicy – dodaje.

Przez całe wakacje na młodych warszawiaków czekały 4 strefy tematyczne (rekreacyjna, edukacyjna, sportowa i scena), w których każdy mógł znaleźć dla siebie coś ciekawego. W strefie rekreacyjnej na najmłodszych czekał mini park rozrywki oraz zabawy i animacje. W strefie edukacyjnej odbywały się ciekawe warsztaty, zajęcia czy spotkania, związane z nauką czy np. ginącymi zawodami. W strefie sportowej funkcjonował sportowy plac zabaw na młodzieży i dzieci natomiast scena była zarezerwowana na bogaty program artystyczno-edukacyjny. Tu odbywały się występy teatrzyków, koncerty, spotkania z ludźmi sportu, którzy opowiadali o swoich dyscyplinach czy animacje dla dzieci oraz ich rodziców. W parku funkcjonowała też strefa dla dorosłych, gdzie opiekunowie dzieci mogli w spokoju poczytać książkę czy odpocząć na leżaku. 

Teraz nadszedł czas na efektowne podsumowanie działalności punktu. 

– Zapraszamy już w niedzielę, 27 sierpnia. Będzie to okazja do podsumowania działalności naszego parku – zachęca Krzysztof Strzałkowski. – Tego dnia na dzieci, młodzież i rodziców będzie czekał ciekawy i szerszy program artystyczno-animacyjny – dodaje Burmistrz.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd