Turniej gry w piłkarzyki z komentarzem Tomasza Zimocha

 

3 lutego w hali sportowej Koło odbędzie się Rodzinny Mini Mundial, czyli turniej gry w piłkarzyki. Podobnie jak na tegorocznym Mundialu w Rosji, wezmą w nich udział 32 drużyny. Nadamy im nazwy państw, biorących udział w MŚ, by odwzorować skład grup z Mundialu. Do wspólnej zabawy zapraszamy dzieci z wolskich placówek oświatowych wraz z rodzicami. Zmagania będzie „na żywo” komentował Tomasz Zimoch.

Turniej będzie okazją do wspólnej zabawy i spędzenia wolnego czasu dla wielu rodzin. Oprócz sportowych emocji organizatorzy przygotowali wiele atrakcji.

– Jedną z nich będzie komentarz na żywo redaktora Tomasza Zimocha. Znany z budowania sportowych emocji, wyjątkowych porównań i kwiecistych zwrotów, wieloletni dziennikarz radiowy postara się przenieść do naszej areny atmosferę wielkich piłkarskich wydarzeń – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz dzielnicy Wola.

Ponadto na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, a dla wszystkich uczestników okolicznościowe upominki. Kibice i członkowie drużyn będą mogli bezpłatnie korzystać ze strefy gier i rekreacji na terenie hali.

W turnieju mogą brać udział oboje rodzice i dzieci z roczników 2004-2009. Warunkiem jest, by dzieci uczęszczały do placówek oświatowych na terenie Woli. Drużyna może liczyć od 2 do 4 osób. Podczas meczu drużyna musi grać w konfiguracji rodzic/dziecko.

 

Rodzinny Mini Mundial

– Zachęcamy do nadsyłania zgłoszeń. Do eliminacji przyjmiemy pierwsze 64 drużyny! Liczy się data i godzina wpływu. Spośród zgłoszonych drużyn rozlosujemy pary, które zagrają o udział w turnieju głównym – mówi Kamil Giemza (PO), radny dzielnicy Wola.

Rywalizacja w grupach wyłoni skład 1/8 finałów, do których awansują zespoły z pierwszego i drugiego miejsca. Drużyny z miejsca trzeciego i czwartego również przechodzą do dalszych rozgrywek, rywalizując o Puchar Pocieszenia. Dzięki temu, wszystkie drużyny zagrają od 5 do 8 meczów (wliczając eliminacje do turnieju głównego).

– Postanowiliśmy wykorzystać potencjał wizerunkowy jednej z największych, o ile nie największej imprezy sportowej na świecie, by zachęcić do wspólnej zabawy całe rodziny. Drużynom nadamy nazwy państw, biorących udział w MŚ, by odwzorować skład grup z Mundialu – mówi burmistrz Woli Krzysztof Strzałkowski.

Wypełnioną kartę zgłoszeń można przesłać mailem na adres: arola@um.warszawa.pl lub przynieść osobiście do Wydziału Sportu, Promocji i Komunikacji Społecznej (ul. Żelazna 99, pok. 404). O zakwalifikowaniu do turnieju decyduje kolejność zgłoszeń.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd