Wolskie dni osób w wieku 60+

 

Do 1 października potrwają obchody Warszawskich Dni Seniora. Na Woli jednak dni osób starszych będą obchodzone aż do końca października. W programie wiele atrakcji: projekcje filmów, koncerty, warsztaty teatralno-muzyczne czy zajęcia sportowo-rekreacyjne. Już teraz Dzielnica zaprasza również na Wielki Bal Seniora.

Warszawskie Dni Seniora organizowane są co roku na przełomie września i października z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych. To szereg wydarzeń dla seniorów – warsztatów, spotkań, wystaw poświęconych m. in. kulturze, turystyce, zdrowiu czy nowym technologiom. Celem imprezy jest zwiększenie wiedzy seniorów na temat oferty skierowanej dla osób w wieku 60+.

– Dokładnie 1 października przypada Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, który obchodzimy od 1990 roku – mówi Krzysztof Strzałkowski, Burmistrz Dzielnicy Wola. – To znakomita okazja, żeby dotrzeć do wolskich seniorów z naszą ofertą i pokazać im, jak wiele dzielnica na do zaoferowania – dodaje.

Warszawskie Dni Seniora to w sumie 10 dni atrakcji i ponad 360 wydarzeń, które potrwają do 1 października. Zaraz potem zaczynają się Wolskie Dni Seniora, które potrwają aż do 28 października.

– Wolskie Dni Seniora są wolską kontynuacją, rozwinięciem i przedłużeniem Warszawskich Dni Seniora – mówi Mariusz Budziszewski, zastępca Burmistrza Dzielnicy Wola. – Chcemy, aby nasza dzielnica była przyjazna dla wszystkich jej mieszkańców, nie tylko tych najmłodszych. Stąd właśnie pomysł, żeby imprezę rozwinąć, urozmaicić i wydłużyć. Chcemy, aby maksymalnie dużo osób starszych mogło skorzystać z przygotowanych atrakcji – dodaje.

Wolskie Dni Seniora potrwają od 3 do 28 października i będą miały charakter nieodpłatny. W trakcie tegorocznych obchodów, dzielnica wraz z różnymi organizacjami i instytucjami przygotowała zróżnicowany program w różnych częściach Woli. W programie m.in. spotkania z ciekawymi ludźmi, warsztaty, wykłady czy zajęcia o tematyce artystycznej.

W ramach Wolskich Dni Seniora 2017 osoby starsze będą miały okazję spotkać m. in. dziennikarza Jacka Hugo-Badera czy autorkę Jolantę Marię Grotte, która opowie o swojej najnowszej książce „Halo...Proszę...Słucham?”. Na wolskich seniorów czekają również zajęcia o profilaktyce zdrowia, prowadzone przez profesjonalistów. Będzie można dowiedzieć się na nich m. in. jak rozpoznawać i walczyć z depresją, jak wzmacniać swoją odporność poprzez odpowiednie dobieranie diety czy o roli aktywności fizycznej w życiu osób starszych.

Nie zabraknie również rozrywki. Dzielnica przygotowała m. in. projekcje filmów, koncerty, warsztaty teatralno-muzyczne czy zajęcia sportowo-rekreacyjne odbywające się w salach sportowych czy na pływalniach. Na 26 października zaplanowano natomiast Wielki Bal Seniora, który odbędzie się w Centrum Okopowa, zlokalizowanym przy ul. Okopowej 55.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny a na niektóre wydarzenia obowiązują wcześniejsze zapisy.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd