Węgrów. Dzień Seniora

W poniedziałek, 12 grudnia, w sali widowiskowej Węgrowskiego Ośrodka Kultury odbył się Węgrowski Dzień Seniora. To szczególne święto ludzi starszych, którym należy się szacunek i uznanie za bezinteresowną miłość i mądrość, jakimi obdarowują młodsze pokolenia.

 

W uroczystościach uczestniczyła delegacja Węgrowa: wiceburmistrz Leszek Redosz, przewodniczący Rady Miejskiej Jacek Antoński, wiceprzewodniczące Rady Miejskiej Jolanta Roguska i Barbara Szymańska, a także przewodniczący Młodzieżowej Rady Miejskiej Daniel Tyszka.

W imieniu Samorządu Miasta Węgrowa Wiceburmistrz Leszek Redosz złożył życzenia wszystkim seniorom oraz zapewnił, że Węgrów jest i będzie miastem „Przyjaznym seniorom”.

 

Fundacja By The Way, która była organizatorem wydarzenia, przedstawiła zarys programu Węgrowa Grupa Wolontariuszy. Zakłada on stworzenie wolontariatu w celu wsparcia osób starszych, samotnych i schorowanych, potrzebujących pomocy oraz wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego. Prezes Fundacji Monika Wrzosek-Tulwin oraz wiceprezes Rafał Biernat podziękowali wszystkim za wsparcie w realizacji projektu oraz podkreślili, że jest on odpowiedzią na problemy i sygnały wypływające od osób starszych.

 

W uroczystościach uczestniczyli seniorzy, a także przedstawiciele węgrowskich instytucji i stowarzyszeń. Życzenia seniorom przekazała również wicestarosta powiatu węgrowskiego Halina Ulińska.

Na zakończenie wydarzenia uczniowie z Zespołu Muzyczno-Wokalnego „W Dobrym Tonie” działającego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie zagrali piękny koncert połączony z prezentacją wybranych tekstów poezji.

Zadanie pn. „Węgrowska Grupa Wolontariuszy” zostało dofinansowane ze środków samorządu Węgrowa.