Węgrów. Nowe radiowozy w mieście

Nowe radiowozy trafiły do policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Węgrowie. W uroczystości ich przekazania, która odbyła się 19 stycznia 2017 roku, wziął udział burmistrz Węgrowa Krzysztof Wyszogrodzki. Gospodarzem spotkania był Komendant Powiatowy Policji w Węgrowie – mł. insp. Andrzeja Styrczula.

 

Komendant na ręce obecnych przedstawicieli lokalnych samorządów złożył podziękowanie za wsparcie policyjnych działań, okazywaną życzliwość i współpracę. Nowe radiowozy i środki pieniężne, które samorządy przeznaczają na Policję, przyczyniają się do lepszej pracy policjantów, a najważniejszym zadaniem węgrowskiej policji jest zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu węgrowskiego.

Komendant docenił wymierne wsparcie dla Komendy Powiatowej Policji w Węgrowie. Dzięki zaangażowaniu ponad 158 tysięcy złotych z budżetu starostwa powiatowego, miasta Węgrowa i Łochowa oraz urzędów gmin: Korytnica, Grębków, Miedzna, Stoczek, Sadowne, węgrowscy funkcjonariusze otrzymali cztery nowe pojazdy służbowe.

 

Przekazane samochody to Skoda Yeti, Kia Cee’d, Opel Astra, Opel Combo, które są dynamiczne, wyposażone w szereg nowoczesnych systemów zapewniających policjantom maksymalne bezpieczeństwo i komfort pracy. Dzięki temu sprzętowi transportowemu funkcjonariusze będą jeszcze szybciej dojeżdżać na miejsce interwencji i skuteczniej nieść pomoc mieszkańcom. Komenda Powiatowa Policji w Węgrowie otrzymała także Skodę Yeti sfinansowaną w całości ze środków Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu.

 

Uroczystość stała się potwierdzeniem stałej przychylności samorządu lokalnego, przychylności, dzięki której realizowane wspólnie inicjatywy i pomysły ukierunkowane są na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców powiatu węgrowskiego.