Włocławek. Akcja „Global Greening”

Włocławek znalazł się w gronie miast, które w dniu dzisiejszym wezmą udział w projekcie „Global Greening”. W ten sposób miasto postanowiło dołączyć do tysięcy miejscowości na całym świecie, które tego dnia podświetlą na zielono znane obiekty z okazji Dnia św. Patryka.

Pomysł, aby Włocławek włączył się do akcji zrodził się podczas wizyty irlandzkiego w-ce konsula honorowego Irlandii Pana Krzysztofa Shramma. Oprócz podświetlonego na zielono mostu im. Edwarda Rydza Śmigłego dołączy w tym dniu obiekt Centrum Kultury „Browar B.”. Będzie oświetlony od godz. 18.00 do godz. 6.00.

Projekt „Global Greening” prowadzi narodowa organizacja turystyczna Irlandii. 17 marca, w Dniu Świętego Patryka, wiele znanych budowli na całym świecie przybiera zielony odcień. Włocławskie obiekty znajdą się wśród 200 innych, wśród których są: znany neon „Welcome” w Las Vegas, Allianz Arena w Monachium, budynek opery w Sydney, Krzywa Wieża w Pizie, Burj al Arab w Dubaju czy Empire State Building w Nowym Jorku. Jest to niezwykła promocja dla miasta poprzez obiekty dla niego charakterystyczne.