Rycerze na pikniku i artyleria na czarny proch

 

W sobotę, 15 lipca, od godz. 14.00 do 20.00 na terenach zielonych przy Międzyosiedlowym Basenie Miejskim odbędzie się III Włocławski Piknik Historyczny, organizowany przez Stowarzyszenie PATROL Włocławka przy wsparciu Fundacji ANWIL dla Włocławka.

 

Wśród atrakcji Pikniku znajdą się m.in. trzy bitwy rekonstruktorskie, walki rycerskie, pokazy Włocławskiego Kurkowego Bractwa Strzeleckiego czy pokaz ratownictwa pola walki, przygotowany przez Strzelców z JS4051 Włocławek. Istotnym elementem będą również prezentacje sprzętu, w tym kolekcjonerskich pojazdów militarnych. Będzie można zobaczyć m.in. amerykańskie i rosyjskie ciężarówki, wozy opancerzone BRDM-2 czy bojowy wóz piechoty BWP-1.

 

Natomiast w niedzielę, 16 lipca, w godz. od 12.00 do 17.00, w tym samym miejscu, odbędzie się III Włocławski Przegląd Artylerii Czarnoprochowej, którego organizatorem jest Stowarzyszenie PATROL Włocławek wraz z Włocławskim Kurkowym Bractwem Strzeleckim. Tym razem do Włocławka przyjadą bractwa kurkowe z centralnej i północnej Polski. Będzie można zobaczyć ponad 10 armat, dział i moździerzy, a ich obsługa weźmie udział w rywalizacji. Odbędą się strzelania indywidualne, sekwencyjne oraz salwa. Oceniane będą zarówno umiejętności i widowiskowość, jak i wierne odwzorowanie historyczne m.in. strojów z epoki oraz wyposażenia.

Wstęp na obie imprezy jest bezpłatny.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd