Mistrzowie Polski w wiośle

 

16 września, na jeziorze Gopło w Kruszwicy odbyły się Długodystansowe Mistrzostwa Polski w wioślarstwie. Włocławskie Towarzystwo Wioślarskie wystawiło do tych zawodów czwórkę podwójną w zestawieniu: Fabian Barański, Tomasz Budzyński, Łukasz Żmudziński, Bartosz Jarzembowski.

Włocławscy zawodnicy to Mistrzowie Polski w tej konkurencji na dystansie olimpijskim (klasycznym). Z mistrzowskiego składu jedynie Grzegorza Ziółkowskiego zastąpił Łukasz Żmudziński.

 

Od samego początku wyścigu, który odbywał się na dystansie 7,5 km, rywalizacja o złoty medal przebiegała pomiędzy czwórką WTW Włocławek a RTW Bydgostia. Na półmetku lekką, 2-sekundową przewagę wypracowała sobie czwórka z Bydgoszczy. Druga część dystansu rozgrywana była już pod dyktando naszych zawodników, którzy linię mety minęli z 5-sekundową przewagą nad Bydgostią, w czasie 26 minut 14 sekund. Brązowi medaliści z Pegaza Wrocław zanotowali już znaczącą stratę do naszej czwórki, wynoszącą 46 sekund.

Mistrzostwa Polski na długim dystansie to ostatni start naszej czwórki w tym sezonie. W sezonie, w którym wygraliśmy wszystkie najważniejsze imprezy w kraju w tej konkurencji. Po zawodach kruszwickich nasi zawodnicy przygotowują się do ostatniej, bardzo ważnej imprezy tegorocznej na wodzie – Centralnych Jesiennych Regat Kwalifikacyjnych w Poznaniu.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd