Program wykrywania zakażeń WZW B i C

 

Miasto Włocławek po raz kolejny uczestniczy w „Programie wykrywania zakażeń WZW B i C w województwie kujawsko-pomorskim”. Celem programu jest zwiększenie wykrywalności zakażeń HBV i HCV oraz zwiększenie świadomości w zakresie zapobiegania zakażeniom HBV i HCV.

W ramach współorganizacji Programu Urząd Miasta Włocławek zaprasza na spotkanie edukacyjne dotyczące profilaktyki, diagnostyki i leczenia wirusowego zapalenia wątroby typu B i C, które poprowadzi specjalista chorób zakaźnych z Wojewódzkiego Szpitala Obserwacyjno-Zakaźnego w Bydgoszczy.

Spotkanie odbędzie się 14 października (sobota) o godz. 11.00 w sali konferencyjnej Zakładu Aktywności Zawodowej we Włocławku przy ul. Łęgskiej 20. Do uczestnictwa zapraszamy wszystkich zainteresowanych mieszkańców Włocławka.

W ramach Programu w tym samym dniu wykonywane będą także badania diagnostyczne krwi (w kierunku HBsAg i na obecność przeciwciał anty-HCV) włocławian, u których nigdy nie oznaczono ag HBs i anty HCV, nie stwierdzono wcześniej wzw B, wzw C oraz nie byli leczeni z powodu wzw B, wzw C. Koszty badań finansują w równych częściach Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Miasto Włocławek.

Zapisy na badania prowadzi Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia Publicznego, ul. Kościuszki 12, pok. 22 (nr. tel. 54 414-49-59). Przy zgłoszeniu niezbędne są następujące dane: imię i nazwisko, adres zamieszkania oraz data urodzenia. Z badań będzie mogło skorzystać 66. mieszkańców Włocławka. Zapisy będą prowadzone do wyczerpania liczby miejsc.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd