Spektakle z okazji mikołajek w pięciu miastach

 

3 grudnia w Centrum Kultury Browar B. zostanie wystawiony spektakl: „Jacek i Placek na tropie księżyca”. Włocławek jest jednym z pięciu miast, w których – z okazji mikołajek – będzie można obejrzeć inscenizacje wyjątkowego, rodzinnego spektaklu. Do udziału zaprasza Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Jak informuje serwis kujawsko-pomorskie.pl, bilety można wygrać w lokalnych mediach, a wszystkie przedstawienia obejrzy w sumie prawie trzy tysiące osób.

Spektakl oparty jest na motywach powieści „O dwóch takich, co ukradli księżyc” Kornela Makuszyńskiego oraz albumu zespołu Lady Pank o tym samym tytule i opowiada o dwóch krnąbrnych braciach bliźniakach, którzy uciekają z domu, by odnaleźć swojego tatę zajętego pilnowaniem księżyca. Ruszają w pełną przygód podróż, podczas której będą musieli stawić czoła różnym przeciwnościom losu. W tej familijnej opowieści o poszukiwaniu szczęścia aktorom towarzyszyć będzie zespół rockowy wykonujący przeboje Lady Pank, m.in. „Marchewkowe pole”. Spektakl przygotowała wojewódzka instytucja kultury, Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny w Toruniu.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd