Włodawa. Krwiodawstwo się opłaca

Oddając krew, ratujesz życie – to motto przyświecające krwiodawcom na całym świecie. Oprócz oczywistej satysfakcji, regularne donacje mogą również dostarczyć wymiernych korzyści.

– Niewiele osób wie, że oddając krew można liczyć na dodatkowy odpis przy rozliczaniu podatku. Ponadto coraz więcej instytucji i przedsiębiorstw aktywnie włącza się w promowanie krwiodawstwa poprzez system zniżek i promocji dla krwiodawców – wyjaśnia Tomasz Orzeszko, prezes Klubu Honorowych Dawców Krwi we Włodawie.

Włodawscy krwiodawcy chcący aktywnie spędzić czas mogą skorzystać ze specjalnej oferty Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Po okazaniu legitymacji otrzymają 20% zniżki na wypożyczenie roweru miejskiego, kajaka i wejście na pływalnię.

Powody do zadowolenia mogą mieć też krwiodawcy kinomani. Włodawski Dom Kultury przygotował dla nich specjalne zniżki na seanse 2D i 3D.

– Serdecznie dziękujemy dyrekcji MOSiR i WDK za aktywne włączenie się w promocję krwiodawstwa. Jednocześnie zachęcamy prywatnych przedsiębiorców do włączenia się w akcję zniżek dla osób oddających krew. Prowadzimy już rozmowy z kilkoma osobami i mam nadzieję że niebawem będziemy mogli poinformować o kolejnych ulgach dla osób dzielących się darem życia – dodaje Orzeszko.

Warto podkreślić, że Włodawa jest jednym z nielicznych miast w województwie lubelskim, w których funkcjonuje tego typu system.