Ekologiczny, pływający dom – przyszłość czy marzenie?

Zaprojektowany przez włoskiego architekta Giancarlo Zema i wyprodukowany przez EcoFloLife ekologiczny dom, stojący bezpośrednio na wodzie, nosi nazwę Wodne Gniazdo 100.

Dlaczego akurat 100? Ponieważ jest to 100 metrów kwadratowych powierzchni mieszkalnej, stworzone w ponad 98 % z materiałów recyklingowych – w tym drewna klejonego i pokrycia z aluminium. Elektryczność zapewniana jest zaś przez 60 metrów kwadratowych paneli fotowoltaicznych zamontowanych na dachu, które dają 4kWh. Zaawansowany system wentylacji i klimatyzacji powoduje zaś dodatkowo niskie zużycie energii.

Ekologia to jednak nie wszystko! Usytuowane z każdej strony budynku duże świetliki dachowe, balkony i okazałe okna pozwalają na efektywne oświetlenie i piękne widoki.

Wodne gniazdko może być usytuowane wzdłuż rzek, jezior i zatok morskich. Jego ciepłe, zachęcające wnętrze jest zawiera pokój dzienny, jadalnię, sypialnię, kuchnię i łazienkę. Taka forma może być użytkowana jako dom mieszkalny dla 4 osób, ale również jako biuro sklep czy pomieszczenie wystawowe.

Ciekawe, jak wielu znajdzie zwolenników, którzy będą chcieli zostać jego mieszkańcami?