Wołomin. Burmistrz apeluje: „Musimy zatroszczyć się o dzieci”

Jest to reakcja na tragiczne wydarzenia w III Liceum Ogólnokształcącym w Wołominie, gdzie dwóch chłopców, w odstępie niespełna pół roku, targnęło się na swoje życie.

– Musicie znaleźć więcej czasu na rozmowę i bycie razem. Wiem, że dzisiejszy świat, tempo życia i liczne obowiązki tego nie ułatwiają, ale nie ma innej drogi – apeluje burmistrz Elżbieta Radwan do rodziców, by zwrócili większą uwagę na swoje dzieci.

Burmistrz zwraca się także do dzieci i młodzieży zapewniając, że nawet najtrudniejsze problemy można przezwyciężyć.

– Pamiętajcie, że nie jesteście sami i z każdym problemem możecie zwrócić się do dorosłych, a ich obowiązkiem jest udzielić pomocy. Wy macie prawo domagać się naszej uwagi i poważnego traktowania, a my chcemy móc być dumni z Waszego życia – dodaje.

Burmistrz krótko podsumowuje działania podjęte w szkole.

– Bezpośrednio po obu zdarzeniach (…) zorganizowano zajęcia interwencyjne z elementami terapeutycznymi, przeprowadzone przez psychologa i pedagoga szkolnego. Zaproponowano uczniom wsparcie w formie rozmowy indywidualnej, objęto ich opieką, w tym pomocą w placówkach specjalistycznych – mówi Radwan.

Zapowiada także przygotowanie planu działania we współpracy z organizacjami pozarządowymi, instytucjami państwowymi.

– Niech ta tragedia stanie się zaczynem dla szerszego planu pomocy dzieciom i młodzieży zagubionym w meandrach współczesnego świata. Propozycje współpracy proszę kierować na adres sekretariat@zeasip.wolomin.pl – zachęca.

Pełna treść apelu burmistrz Radwana jest dostępna na blogu burmistrz Elżbiety Radwan.