Chcesz adoptować czworonoga? Wypełnij ankietę!

 

Ile osób i w jakim wieku liczy rodzina, ile godzin spędzamy w pracy, czy mamy zwierzęta i gdzie mieszkamy: w domu, bloku, czy wynajętym pokoju – to tylko niektóre z pytań, jakie mają pomóc w przygarnięciu psa lub kota z wrocławskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt.

Zielony departament Urzędu Miejskiego Wrocławia wraz ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu wprowadzili specjalne formularze przed adopcją psa lub kota, które mają ułatwić podjęcie decyzji i usprawnić proces adopcji. Wypełnienie formularza i przemyślenie zawartych w nim pytań może zapobiec sytuacjom, po których pies lub kot wraca do schroniska.

Od 1 stycznia 2018 r., zanim weźmiemy zwierzaka ze schroniska, trzeba odpowiedzieć na kilkanaście pytań. Dotyczą one m.in. warunków w domu, oczekiwań nowych właścicieli względem zwierzęcia oraz tego, co zrobimy z czworonogiem w różnych sytuacjach życiowych np. wyjazdu na urlop, czy utraty pracy.

– Jeśli chcecie państwo dać dobry i kochający dom zwierzakowi ze schroniska, przemyślcie swoją decyzję i nie wybierajcie psa tylko na podstawie wyglądu. Ten zwierzak zostanie u was i będziecie żyli szczęśliwie pod warunkiem, że nie popełnicie błędu w wyborze – mówi Marcin Wierzba, specjalista ds. ochrony zwierząt domowych w Departamencie Zrównoważonego Rozwoju Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Szczegółowe informacje oraz specjalne formularze przed adopcją psa lub kota są dostępne na stronie internetowej Wydziału Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Wrocław.


Źródło: Informacja przesłana przez samorząd