Uroczyste wniesienie flagi na szczyt

 

11 listopada to ważny dla każdego Polaka dzień. Od wielu lat wrocławianie aktywnie świętują i oddają hołd bohaterom, którzy walczyli o odzyskanie niepodległości. W tym roku po Radosnej Paradzie Niepodległości , która wystartuje z Rynku o 11.30 zapraszamy na uroczyste wniesienie flagi na szczyt Iglicy przy Hali Stulecia.

O 14.30 dwóch alpinistów, Mateusz Makarski i Marcin Trzęsicki zawieszą i rozwiną na Iglicy flagę Polski. Będzie to czwarte w historii tego typu wydarzenie. Wcześniej zdobywcami tego najbardziej charakterystycznego wrocławskiego szczytu byli Wojciech Niedziałek i Zbigniew Jaworowski. Ich wspinaczka trwała aż 24 godziny i 15 minut. Częściowo w deszczu, w większości przy wietrze.

Następnie, w czasie stanu wojennego na Iglicę wspiął się Marian Krzemiński i zawiesił sztandar zdelegalizowanej organizacji NSZZ „Solidarność”. W 2008 roku na szczycie Iglicy zawisła flaga Tybetu wniesiona przez grupę członków stowarzyszenia „Młody Wrocław” na znak solidarności z narodem tybetańskim. Jak wspinaczka będzie wyglądać tym razem? To się okaże.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd