Miasto już oficjalnie z tytułem

 

4 kwietnia w Hydropolis odbyło się oficjalne przekazanie Wrocławiowi tytułu European Best Destination 2018. Nagroda przyznawana jest corocznie. W rywalizacji brało udział 20 miast. Wyróżnienie przekazał na ręce prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza prezes brukselskiej organizacji European Best Destinations® Maximilien Lejeune.

Miasto zwyciężyło w tym międzynarodowym konkursie na początku lutego, zdobywając ponad 41 tysięcy głosów ze 146 krajów. Tytułem najlepszej europejskiej destynacji turystycznej możemy pochwalić się dzięki zaangażowaniu wrocławian, lokalnych środowisk oraz gości z Polski i całego świata. Za Wrocławiem znalazły się między innymi: hiszpańskie Bilbao, francuski Colmar, chorwacki Hvar, łotewska Ryga, czy też Mediolan, Amsterdam, Ateny i Paryż.

– Wszystkim 41 148 osobom, które głosowały na Wrocław, bardzo dziękuję. Dokonaliście dobrego wyboru. Szczęśliwie żyjemy w czasach – i oby tak pozostało  – gdy podróżowanie jest łatwe, a Europa otwarta i dostępna. Serdecznie zapraszamy wszystkich do Wrocławia. Przyjeżdżajcie Państwo do nas! – powiedział podczas odbierania nagrody prezydent Dutkiewicz.

– Myślę, że tym co przyciąga ludzi do Wrocławia jest jego wielokulturowość oraz wynikająca z niej cudowna atmosfera – mówi  Michał Kaczmarek, przewodnik miejski.

– Rozpiera mnie duma, że moje miasto jest na topie – dodała Anna Patalas, przewodniczka miejska. – Wygraliśmy wszystko, co było do wygrania: w 2016 roku zostaliśmy Europejską Stolicą Kultury, rok później odbyły się igrzyska The World Games, a teraz otrzymaliśmy tytuł, który jest ukoronowaniem ciężkiej pracy wielu ludzi.

– Organizacja dużych przedsięwzięć, takich jak Europejska Stolica Kultury 2016 czy World Games 2017, udowodniła, że Wrocław jest gotowy na więcej. Rocznie stolicę Dolnego Śląska odwiedza między 4 a 5 milionów turystów, co również nie jest bez znaczenia. Otrzymanie tytułu European Best Destination 2018 z pewnością wpłynie na jeszcze większe zainteresowanie Wrocławiem. To z kolei przełoży się na wpływy branży hotelarskiej i gastronomicznej w mieście – podsumowała Wioletta Samborska, Dyrektorka Biura Promocji Miasta i Turystyki Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd