Zawita do Warszawy

 

Już od 22 września 2017 r. każdy mieszkaniec Warszawy będzie mógł na własne oczy zobaczyć na Bulwarach Wiślanych jednego z wrocławskich krasnali – Życzliwka Podróżnika. Pomysłodawcą wydarzenia jest Biuro Promocji Miasta i Turystyki Urzędu Miejskiego we Wrocławiu, a współorganizatorem warszawski Urząd Miasta.

– Jeden z naszych krasnali to miłośnik wszelakich podróży. Tym razem jego ciekawość świata i umiłowanie przygody skierowało go w stronę Warszawy – mówi Wioletta Samborska, dyrektorka Biura Promocji Miasta i Turystyki Urzędu Miejskiego we Wrocławiu. – Dlatego też wybieramy się we wspólną podróż, by razem z mieszkańcami Wrocławia i stolicy cieszyć się tym niezwykłym wydarzeniem.

– Jesteśmy zachwyceni, że będziemy gościć w naszym mieście kogoś tak niezwykłego – zapewnia Wioletta Paprocka-Ślusarska, zastępca dyrektora Biura Marketingu Miasta st. Warszawa. – Jesteśmy przekonani, że Krasnal Podróżnik urozmaici niejeden weekend warszawskim rodzinom, stanowiąc szczególną atrakcję dla dzieci. A może komuś z nas przyniesie również szczęście? – dodaje

Uroczyste przywitanie krasnala Życzliwka Podróżnika odbędzie się 22 września (piątek) o godz. 12.45 na Bulwarach Wiślanych (Bulwar Karskiego).

W programie przewidziano wiele różnych atrakcji adresowanych zarówno do młodszych, jak i starszych odbiorców – krasnoludkowe historie czy malowanie buziek. Całość uatrakcyjnią występy performerów i youtuberów, a także wizyta przedstawicieli najmłodszych warszawiaków – przedszkolaków z (nazwa przedszkola – jeśli chcemy). Świetna zabawa gwarantowana.

Wrocławskie Krasnale to niewielkie rzeźby pojawiają się sukcesywnie od 2005. Obecnie jest ich ok. 400, ale liczba ta stale rośnie. Figurki krasnali stały się integralną częścią przestrzeni miejskiej Wrocławia oraz swoistym zjawiskiem społecznym i turystycznym. Nowe postacie tworzone są przez artystów z całej Polski, a ich opiekunami są instytucje publiczne, firmy oraz osoby prywatne. Organizowane są specjalne wycieczki szlakiem krasnali, gry plenerowe, spektakle teatralne oraz wydawane mapy dla turystów chcących połączyć odnajdywanie kolejnych figurek ze zwiedzaniem Wrocławia.

Krasnal Życzliwek Podróżnik to obieżyświat, który w swoim niekrótkim życiu widział już wiele. Wciąż pchany nieustanną podróżniczą ciekawością, co jakiś czas na nowo pakuje walizki i wyrusza w kolejną podróż w nieznane. Umiłowanie przygody, odwaga i ciekawość świata, a przy tym także takt, obycie i wrodzona delikatność – to jego cechy rozpoznawcze. Można go spotkać w Łodzi, Poznaniu, Gdańsku i Szczecinie.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd