„Czyste powietrze we Wrocławiu – nasza wspólna sprawa”

 

14 listopada, w Dniu Czystego Powietrza, we wrocławskich szkołach i przedszkolach odbyły się specjalne zajęcia, podczas których uczniowie i przedszkolaki mogły się dowiedzieć, jakie są przyczyny i skutki zanieczyszczenia powietrza oraz poznać, w jaki sposób mogą wpływać na jakość powietrza w mieście. Celem akcji jest uświadomienie uczniom, a pośrednio ich rodzicom, że od naszych codziennych decyzji zależy poziom zanieczyszczenia powietrza, którym oddychamy. To czas na zastanowienie się jakie mamy przyzwyczajenia i czy możemy je zmienić.

W tym celu pracownicy zielonego departamentu wraz ze strażnikami miejskimi przeszkolili 128 przedstawicieli wrocławskich szkół i przedszkoli. Podczas szkoleń zostały zaprezentowane materiały edukacyjne, dostosowane do wieku dzieci, które mają pomóc nauczycielom w przybliżeniu tematu jakości powietrza.

Akcja informacyjno-edukacyjna jest propozycją, do której miejscy urzędnicy zachęcają wrocławskie placówki oświatowe. Nauczyciele sami decydują, jak długo mają trwać zajęcia, w jakich godzinach i jaką przybiorą formę.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd