Kilka tysięcy nowych roślin w jeden dzień

Na terenie Wrocławia od piątku (20.10.) od godz. 13.00 do soboty (21.10) do godz. 13.00 będzie ustanawiany Zielony Rekord Polski. Celem organizatorów akcji jest zasadzenie w jeden dzień kilka tysięcy nowych roślin i ustanowienie rekordu Polski.

W biciu Zielonego Rekordu Polski można wziąć udział na dwa sposoby:

1. nasadzenia w lokalizacjach:

W 21 miejscach we Wrocławiu w czasie bicia rekordu będą na czekały na wolontariuszy sadzonki, które każdy chętny może zasadzić. Wszystkie będą dostępne bezpłatnie. Sadzimy je w okolicach szkół i przedszkoli, aby było pięknie! Konkretne lokalizacje znajdują się na stronie internetowej.

2. nasadzenia indywidualne:

Poza Wrocławiem, także można przyczynić się do pobicia rekordu! Wystarczy, zakupić wcześniej dowolną roślinę, i w czasie bicia rekordu zasadzić ją w doniczce czy na działce. Na dowód trzeba wysłać na nasz adres mailowy jedno zdjęcie przed nasadzeniem oraz jedno po nasadzeniu. Oznacza to, iż należy nam przesłać jedno zdjęcie miejsca, w którym roślina zostanie posadzona (ogródek, donica, itp.) wraz z zakupioną sadzonką i drugie zdjęcie rośliny już posadzonej – i wszystko to musi się zmieścić w naszym czasie Bicia Rekordu, t.j. w ciągu 24. Komisja, która będzie akceptowała rekord, dokładnie to sprawdzi.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd