5. edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci

 

Kilkanaście spektakli z całego świata, artyści z Iranu, Danii, Austrii, Wielkiej Brytanii i Słowenii, widowiska plenerowe, warsztaty dla dzieci i dorosłych, spotkania z ekspertami, a przede wszystkim mnóstwo teatralnej zabawy – 5. edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci Dziecinada odbędzie się we Wrocławiu między 20 a 24 września.

Odbywające się od 2013 roku we Wrocławiu wydarzenie to jedna z największych w Polsce imprez teatralnych skierowanych do najmłodszych odbiorców. Dla małych widzów to wspaniała okazja do zetknięcia się z międzynarodowym teatrem na najwyższym poziomie. Na program główny 5. odsłony Dziecinady składa się 13 spektakli prezentowanych w salach Impartu, Barbarze i w Klubie Proza.

To jednak nie koniec atrakcji, które mali i duzi widzowie znajdą w programie Dziecinady. Festiwal pojawi się także w plenerze – na Placu Solnym pokazany zostanie spektakl „Moonsters”, z kolei na Brochowie i w parku na Strachocinie będzie można zobaczyć nie tylko przedstawienia ale też wziąć udział w warsztatach, grach animacyjnych i teatralnych zabawach. Podczas licznych warsztatów maluchy będą mogły m.in. stworzyć własną maskotkę („Stwórz swojego stwora”), zbudować model pociągu („Mali Kolejkarze”) czy poznać klasyczne baśnie w zupełnie nowej, wielozmysłowej odsłonie („Bajkowa przygoda w Sali Doświadczania Świata”).

Dorośli natomiast spotkają się z ekspertami, którzy wyjaśnią, jak prawidłowo nosić maluszka w chuście, czy też w jaki sposób dzięki wykorzystaniu wózka można wrócić do formy po ciąży. Przed rozpoczęciem festiwalu odbędzie się pierwsze we Wrocławiu spotkanie animatorów działających w obszarze sztuki dla dzieci – dyskusja „Wielka sztuka dla małego człowieka” odbędzie się w poniedziałek (18.09) w Barbarze. Dzięki wsparciu fundacji Czerwone Noski tegoroczna Dziecinada dotrze też do dzieci, które nie mogą pojawić się w teatrze. Klauni zajmujący się profesjonalną terapią śmiechem odwiedzą m.in. ośrodki szkolno-wychowawcze, szpitale i hospicja, przybliżając teatr młodym pacjentom.

Bilety dla grup zorganizowanych kosztują 8 złotych za osobę, a bilet indywidualny – 10 złotych. Wstęp na wydarzenia towarzyszące jest wolny, na niektóre obowiązują zapisy.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd