Świetne wyniki Wrocławia w ogólnopolskim sondażu!

 

Wrocław jest miastem najchętniej wybieranym do życia. W najnowszym sondażu Kantar Millward Brown znajdujemy się w czołówce we wszystkich trzech kategoriach dot. większych miast: „Najładniejsze miasto”, „Miasto dobre do przeprowadzki” oraz „Miasto najlepiej rozwinięte w ciągu ostatnich 10 lat”.

Do Wrocławia przeprowadziłoby się najwięcej ankietowanych. Uważa tak 32% respondentów z miast powyżej 450 tyś. mieszkańców oraz 32% ankietowanych z miast poniżej 450 tyś. Nasze miasto wyprzedziło tym samym Gdańsk, Kraków, Poznań oraz Warszawę.

W pozostałych kategoriach Wrocław wypada równie dobrze. W kategorii „Najlepiej rozwiniętych miast w ciągu ostatnich 10 lat” miasto ustępuje pierwszeństwa jedynie stolicy.

Ankietowani doceniają również walory turystyczne miasta. Stolica dolnego śląska jest uznawana za jedno z najładniejszych miast w Polsce. W tej kategorii sondażu Wrocław zajął drugie miejsce zaraz za Krakowem, wyprzedzając Gdańsk, Warszawę, Poznań oraz Toruń.

W najnowszym sondażu, przeprowadzonym przez Kantar Millward Brown na zlecenie Gazety Wyborczej, badanie objęło próbę 16 125 osób z 18 miast i Górnośląsko-Zagłębiowskiej metropolii.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd